Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci wychodząc na przeciw potrzebom przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci oraz ich rodzin utworzyło pierwsze w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej.

Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci jest unikalnym ośrodkiem, którego celem działalności jest zapewnienie najlepszej, kompleksowej opieki dla dzieci, przy jednoczesnym, czasowym odciążeniu ich rodziny.

Centrum to – jak zaznaczają jego twórcy – coś więcej niż stacjonarne hospicjum, to drugi dom, w którym dzieci i młodzi dorośli będą przebywali w komfortowo wyposażonych pokojach, pod profesjonalną opieką pielęgniarek, lekarzy i wolontariuszy. W Centrum znajduje się także sala zabiegowa, dzięki czemu jego podopieczni będą mogli korzystać ze specjalistycznej opieki stomatologicznej i ortopedycznej. Zespół rehabilitantów i fizjoterapeutów będzie prowadził nowoczesną rehabilitację, a specjaliści z Poradni Alternatywnej Komunikacji (AAC) będą starali się usprawnić komunikację podopiecznych ośrodka ze światem.

Turnusy w Centrum Opieki Wyręczającej organizowane są w formie całodobowej lub dziennej.
Turnusy dzienne odbywają się przez cały tydzień, w godz. 8.00-18.00.

Najważniejsze cele opieki wyręczającej, to:

  • zapewnienie chwili wytchnienia rodzinom od codziennej, trudnej i wyczerpującej opieki nad chorym, by mogli nabrać sił i energii na jej kontynuowanie po powrocie dziecka do domu;

  • prowadzenie opieki w sytuacji kryzysowej dla opiekunów, jak np. konieczności poddania się zabiegowi, rehabilitacji.

Opieka Centrum jest bezpłatna dla rodziny Pacjenta.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty potrzebne do uzyskania pomocy w tej formie:
http://mhd.org.pl/centrum-opieki-wyreczajacej/

Kontakt:
e-mail: centrum@mhd.org.pl
tel. 12 643 72 21

Możesz również polubić…

Skip to content