GRUDNIOWA NIESPODZIANKA 2018 czyli „Niech się dzieje dobro!!!”

14 i 15 grudnia odbył się Siódmy Wielki Finał Grudniowej Niespodzianki. Do 27 Rodzin objętych pomocą rozwieźliśmy ponad 240 paczek. Zawierały one m.in. żywność, środki czystości, ubrania, obuwie, słodycze, zabawki. W wielu paczkach można było również znaleźć bony podarunkowe, dzięki którym Rodziny mogą  same sobie wybrać buty czy odzież. Wśród prezentów znalazła się również pralka, kuchenka i telewizor.

W tegorocznej Grudniowej Niespodziance wzięło udział ponad 62 Darczyńców! Wśród nich było wiele osób prywatnych, a także firmy i placówki oświatowe. Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Rząsce, Szkole Podstawowej w Rudawie, Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Balicach, Szkole Podstawowej w Brzoskwini, Gimnazjum w Zabierzowie, firmie pogrzebowej Kruk, firmie HALDENT oraz Panu Mirosławowi Bukowskiemu. Ponadto w Szkole Podstawowej w Kobylanach, w Przedszkolu Samorządowym w Zabierzowie oraz w Niepublicznym Przedszkolu ISKIERKI w Krzeszowicach w ciągu ostatnich tygodni została przeprowadzona zbiórka żywności, środków czystości, zabawek i odzieży.

Podczas Finału, wszystkim odwiedzającym nasz magazyn przy ul. Kolejowej, rozdawaliśmy dyplomy i paczuszki z siankiem na stół wigilijny. Niektóre z obdarowanych Rodzin napisały kartki z podziękowaniami, dzieci przygotowały laurki i drobne upominki, pozostali prosili o ustne przekazanie podziękowań i życzeń z okazji zbliżających się Świąt. Wzruszenia nie kryły nie tylko Rodziny, ale i Wolontariusze. Przygotowane paczki były starannie i pieczołowicie zapakowane i opisane. Każda z Rodzin otrzymała to, o co prosiła. Dlatego pragniemy podziękować tym, których nie sposób wymienić. Tym osobom, które poświęciły swój czas, swoje fundusze i tak niesamowicie zaangażowały się w pomoc. Tym osobom prywatnym, anonimowym, które poruszyły nasze serca i sprawiają, że świat staje się piękniejszy!

Ogromne podziękowania należą się bez wątpienia Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Burdakowi za patronat nad każdą akcją, za pomoc, za organizację i za zawsze trafne słowo. Dziękujemy również Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie panu Stanisławowi Myjakowi za wkład w akcję i pomoc w jej organizacji oraz Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Badurze za to, że parafia w Rudawie  jak zawsze włączyła się w naszą akcję.

Grudniowa Niespodzianka była trzecią naszą tegoroczną akcją. W marcu br. przeprowadziliśmy w kościołach w Zabierzowie i w Rudawie zbiórkę żywności i środków czystości. Dzięki Państwa ofiarności udało nam się przygotować 62 paczki dla 19 Rodzin z terenu naszej gminy. Natomiast na przełomie sierpnia i września zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów szkolnych Kolorowe Kredki na rzecz dzieci z Białorusi, gdzie posłaliśmy aż 15 paczek!

Wszystkim zaangażowanym w Grudniową Niespodziankę jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku!

Wolontariusze GN

Możesz również polubić…

Skip to content