Grudniowa Niespodzianka – podsumowanie

8 i 9 grudnia odbył się Szósty Wielki Finał Grudniowej Niespodzianki (w sumie była to nasza Szesnasta już akcja!). Dzięki Państwa ofiarności udało nam się objąć pomocą aż 23 Rodziny z terenu gminy Zabierzów. Wolontariusze rozwieźli ponad 200 paczek z prezentami. Nasi Mikołajowie zakupili dla wymienionych Rodzin mnóstwo żywności, środków czystości, ubrania i obuwie (często przybierały one formę bonów podarunkowych), sprzęty agd (takie jak lodówka, czajnik, kuchenka mikrofalowa, mikser czy odkurzacz), do 3 Rodzin trafił również opał (dla jednej z nich opał przekazał pan Mirosław Bukowski z firmy Mir–Ag), ponadto dzieci zostały obdarowane słodyczami i zabawkami. Finał przebiegł w radosnej i pełnej wzruszeń atmosferze. Uśmiechnięci i weseli Darczyńcy (ponad 40 osób!) odwiedzali nas w naszym Magazynie przy plebanii w Zabierzowie (ul. Kolejowa 7), przynosząc ogrom prezentów (ponad 200 paczek!!!) i dużo, dużo pozytywnej energii. Nasi wolontariusze przekazywali ją dalej do Rodzin, wraz z prezentami. Wszystkim Państwu i każdemu z osobna pragniemy bardzo podziękować za ten dar serca, który okazaliście. Nie ma odpowiednich słów na to, by wrazić jak bardzo pomogli Państwo tym Rodzinom, pozwalając im godniej przeżyć Święta, ale i przywracając wiarę w ludzi. Wielokrotnie po naszych akcjach rozmawiałam z obdarowanymi Rodzinami, wiele z nich powiedziało mi, że ten gest, wielki, szlachetny gest, był dla nich punktem zwrotnym w ich życiu. Bo kiedy tracili już nadzieję, ktoś zupełnie obcy okazał im serce i dał siłę do działania. Piękne jest też to, że wiele naszych Rodzin z poprzednich lat, gdy sytuacja już im się poprawiła, przygotowuje paczki dla innych Rodzin. To właśnie jest to dobro, które wraca. Dziękujemy.

Ogromne podziękowania należą się bez wątpienią Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Burdakowi za patronat nad każdą akcją, za pomoc, za organizację i za zawsze trafne słowo, dziękujemy! Dziękujemy również Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie panu Stanisławowi Myjakowi za wkład w akcję i pomoc w jej organizacji, Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Badurze za to, że parafia w Rudawie  jak zawsze włączyła się w naszą akcję.

Dziękujemy szkołom! Szkole Podstawowej w Kobylanach, Zespołowi Szkolno–Przedszkolnemu w Balicach, Gimnazjum w Zabierzowie, Samorządowemu Przedszkolu w Zabierzowie, Przedszkolu „Iskierki” w Krzeszowicach, Przedszkolu Magnifikat w Bolechowicach, Szkole Podstawowej w Rudawie za przygotowanie paczek i przeprowadzenie zbiórek żywności i artykułów szkolnych.

Dziękujemy firmie „KrakSmak” z Bolechowic za przekazanie chrupek, które rozdysponowaliśmy wśród dzieci z objętych przez nas pomocą Rodzin.

Dziękujemy wszystkim niewymienionym osobom prywatnym! Jesteście niezastąpieni!!!

Ja ze swojej strony chciałabym podziękować najlepszej Załodze Wolontariuszy na świecie! Anna Rychlewska, Małgorzata Świerczyna, Antonina Kodura, Michał Cembrowski, Dominika Pawlikowska, Karolina Wilewska, Andrzej Duda, Szymon Michalik, Bartłomiej Michalik, Anna Huget, Marika Koceniak, Łukasz Skrzypek. Bez Was nie odbyłaby się żadna z akcji! Dziękuję Wam za zaangażowanie, poświęcony czas i tyle radości i uśmiechu, które towarzyszyły nam przez 3 miesiące trwania tej grudniowej akcji. Trochę szkoda już kończyć, ale przecież jak wiadomo każdy koniec, to nowy początek J

Korzystając  z okazji w imieniu swoim i wszystkich Wolontariuszy życzę spokojnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz 365 powodów do szczęścia w 2018 roku!

Szczerze wzruszona
Paulina Pstruś – Lider GN

Możesz również polubić…

Skip to content