Harmonogram przyjmowania wniosków do programu „Rodzina 500 plus” w Gminie Zabierzów

tu-zlozysz-wniosek-500-plusW nawiązaniu do dotychczasowych informacji dotyczących realizacji programu „Rodzina 500 plus” w naszej gminie przekazujemy do wiadomości  harmonogram przyjmowania wniosków.

Przyjmowanie wniosków rozpoczynamy w dniu 1 kwietnia. Wniosek będzie można złożyć za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet: za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP portalu Empatia oraz osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, w Zabierzowie ul. Cmentarna 2, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00 oraz w soboty w godzinach od 10.00 do 14.00. Do dyspozycji mieszkańców będzie  kilka stanowisk, a osoby przyjmujące wnioski w razie potrzeby pomogą je wypełnić.

Dodatkowo w budynku Urzędu Gminy Zabierzów zorganizowane zostanie stanowisko na parterze, obok Biura Obsługi Interesanta, czynne w godzinach pracy Urzędu (tj. pn.8-17, wt.-czw. 8-16, pt. 8-15).

Wnioski można będzie też składać w punktach terenowych, w godz. 11.00 – 18.00:

 • w Balicach w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w dniu 4 IV,
 • w Aleksandrowicach w świetlicy środowiskowej w dniu 5 IV,
 • w Rząsce w Zespole Szkół w dniu 6 IV,
 • w Nielepicach w Szkole Podstawowej w dniu 7 IV,
 • w Rudawie w remizie OSP w dniu 8 IV,
 • w Radwanowicach w Domu Ludowym w dniu 11 IV,
 • w Niegoszowicach w świetlicy wiejskiej w dniu 12 IV,
 • w Kobylanach w Szkole Podstawowej w dniu 13 IV,
 • w Bolechowicach w sołtysówce w dniu 14 IV,
 • w Brzeziu w Szkole Podstawowej w dniu 15 IV.

W poszczególnych miejscowościach zostaną rozwieszone plakaty informujące o wyżej wymienionych terminach.

Formularze wniosków wraz z oświadczeniami można pobrać ze strony internetowej lub odebrać osobiście w Sekretariacie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub w Biurze Obsługi Interesanta.

Ponadto w Ośrodku działa specjalna infolinia dotycząca programu „Rodzina 500 plus”. Pod numerem 12 285 19 16 można uzyskać informacje dotyczące ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, w tym o sposobie wypełnienia wniosku i potrzebnych załącznikach. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Zapytania dotyczące Programu można także kierować pocztą elektroniczną (gops@zabierzow.org.pl) lub za pomocą Elektronicznego Urzędu Podawczego.

Szybkimi krokami zbliża się termin rozpoczęcia składania wniosków, ale co ważne – wniosek nie musi zostać złożony w kwietniu, żeby otrzymać pieniądze za ten okres. Będą na to aż 3 miesiące, co oznacza, że jeżeli ktoś złoży wniosek do dnia 1 lipca włącznie, to otrzyma wyrównanie za kwiecień i maj. Dopiero po trzech pierwszych miesiącach świadczenie będzie przyznawane od miesiąca złożenia wniosku.

Możesz również polubić…

2 komentarze

 1. 14 marca 2016

  […] Źródło: Harmonogram przyjmowania wniosków do programu „Rodzina 500 plus” w Gminie Zabierzów – Gminy … […]

 2. 17 marca 2016

  […] Zobacz także: Harmonogram składania wniosków w Gminie Zabierzów […]

Skip to content