Informacje na temat składania wniosków o świadczenia rodzinne oraz fundusz alimentacyjny na okres zasiłkowy 2021/2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie informuje, że od 1 lipca br. można w formie elektronicznej składać wnioski o: zasiłek rodzinny, specjalny zasiłek opiekuńczy  oraz fundusz alimentacyjny na okres zasiłkowy 2021/2022. Wnioski składać można za pośrednictwem platformy  PUE ZUS, Emp@tia, ePUAP.

Zachęcamy wszystkich do złożenia wniosku w formie elektronicznej, ponieważ jest to najszybszy sposób na kontynuację wypłaty świadczeń.

Od dnia 1 sierpnia br. w siedzibie Ośrodka (Zabierzów, ul. Cmentarna 2) będzie można składać wnioski o ww. świadczenia w formie papierowej w godzinach: poniedziałek od 7:00 do 17:00, wtorek – piątek od 07:00 do 16:00.

W związku z obecną sytuacją, w celu uniknięcia stania w kolejce, zachęcamy wszystkich do złożenia wniosków w formie elektronicznej.

Wszystkie wnioski na nowy okres zasiłkowy będą  dostępne na stronie Ośrodka w zakładkach – dokumenty do pobrania.

Więcej informacji na temat zasad przyznawania świadczeń rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego  znajduje się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Informacje ogólne na temat wszystkich powyższych świadczeń dla rodzin oraz link do portalu Emp@tia można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:  https://www.gov.pl/web/rodzina

Możesz również polubić…

Skip to content