Koperta życia dla zabierzowskich seniorów

logoGmina Zabierzów rozpoczyna realizację projektu „Koperta życia dla zabierzowskich seniorów”. Jego celem jest podniesienie bezpieczeństwa seniorów z terenu naszej gminy.
Seniorzy otrzymają specjalnie przygotowane koperty z formularzem, na którym będą mogli zapisać swoje dane osobowe oraz najważniejsze informacje dotyczące stanu zdrowia, przyjmowanych leków, alergii. Karta zawierać będzie również kontakt do najbliższych. Powyższe dane powinny być potwierdzone przez lekarza podstawowej opieki medycznej. Pakiet z tymi informacjami należy przechowywać w lodówce, czyli miejscu, które jest w każdym domu i jest łatwo dostępne.
Oprócz koperty oznaczonej logiem „Koperta życia seniora” oraz formularza, w skład zestawu wchodzą także 2 naklejki oraz ulotka – instrukcja wypełniania formularza. Naklejki z logiem oraz napisem „Tu jest koperta życia” powinny zostać umieszczone na drzwiach lodówki i drzwiach wejściowych do mieszkania, od wewnątrz na wysokości oczu.
Koperta życia umożliwi szybkie dotarcie do kluczowych informacji o stanie zdrowia, w przypadku udzielania pomocy osobom przewlekle chorym, niepełnosprawnym, starszym, samotnym, przez wszelkie służby pomocowe. Zabierzowscy seniorzy będą mogli czuć się bezpieczniej, a ratownicy medyczni będą mogli skorzystać z pewnych informacji o stanie zdrowia osoby, do której zostali wezwani.
Dystrybucją pakietów zajmą się pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie, koordynator ds. aktywizacji seniorów z Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów oraz lekarze i pielęgniarki środowiskowe.

W sprawie kopert życia informacji udziela pracownik socjalny Karolina Zdziech (tel. 12 285 14 13 w.20; k.zdziech@zabierzow.org.pl) oraz Agnieszka Mleczko – koordynator ds. aktywizacji seniorów (tel. 601 711 605; e-mail: amleczko.sckipgz@gmail.com).

Możesz również polubić…

Skip to content