„Odkryj historię Miasta Krakowa” – program dla dzieci i młodzieży, organizowany w ramach ferii zimowych.

  • DSC_0177
  • DSC_0178

W dniu 11 lutego 2017 r. grupa dzieci z terenu Gminy Zabierzów pod opieką pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie wzięła udział w wyjątkowym projekcie „Odkryj historię Miasta Krakowa”.  Program integracyjno – edukacyjny dla dzieci, realizowanym w okresie ferii zimowych. Cel programu to pomoc w procesie wychowania dzieci i młodzieży oraz stworzenie im warunków do prawidłowego rozwoju.

Dzieci  uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach oraz  poznały historię Królewskiego Miasta Krakowa w atmosferze radości i zabawy.

W ramach programu uczestnicy brali udział w spotkaniu z policjantem, seansie filmowy w Mikro kinie, zwiedzali miasto z przewodnikiem (Rynek Główny, Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach – Muzeum Narodowe w Krakowie, szlak Jana Matejki). Grupa z Zabierzowa miał również okazje podziwiać  występy artystyczne w wykonaniu dziecięcych zespołów taneczno – muzycznych.

Udział w projekcie był możliwy dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS.

Możesz również polubić…

Skip to content