Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny Centrum Zdrowia Psychicznego

Od 1 marca w Zabierzowie, na ul. Cmentarnej 2 działa Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Krowodrza.

Centrum Zdrowia Psychicznego to miejsce, w którym bezpłatne i bez skierowania można otrzymać wsparcie. Indywidualny plan leczenia opracowują specjaliści na podstawie kontaktu z osobą doświadczającą kryzysu psychicznego. Pomoc dostosowana jest do potrzeb. Może obejmować wizyty w poradni, pobyt na oddziale dziennym lub całodobowym czy wsparcie zespołu leczenia środowiskowego, który odwiedza pacjenta w domu, by pomagać jemu i jego rodzinie.

Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Krowodrza działa w strukturze 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie realizując pilotaż Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Specjaliści czekają na pacjenta w Punktach Zgłoszeniowo-Koordynacyjnych (między innymi w Zabierzowie). Nie obowiązują żadne skierowania. Nie trzeba się wcześniej rejestrować. Do Centrum można przyjść szukając pomocy dla siebie lub dla bliskiej osoby, której stan budzi niepokój.

Pacjent może przyjść sam lub z bliskimi. Jeśli się zgodzi, bliska osoba będzie przy nim podczas konsultacji. Pacjent porozmawia ze specjalistą i zostanie przeprowadzony wywiad. Po ustaleniu, co się dzieje, opracowany zostanie plan leczenia. Jeśli przypadek zostanie uznany za pilny, leczenie rozpocznie się nie później niż 72 godziny od konsultacji w Punkcie Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym. Będzie ułożone tak, żeby jak najlepiej odpowiadało potrzebom pacjenta i pasowało do problemów, z którymi się boryka.

Zabierzowski Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny jest czynny poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.

Dane kontaktowe:

Zabierzów, ul. Cmentarna 2 (wejście od tyłu budynku)
tel. 729-494-633; 501-946-187
e-mail: czp.krowodrza2@5wszk.com.pl

Bardziej szczegółowe informacje są dostępne na stronie: Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Krowodrza | 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ (5wszk.com.pl)

TVP 3 Kraków: Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego

Możesz również polubić…

Skip to content