Realizacja SOW w Małopolsce

Oddział Małopolski PFRON informuje, że 29 maja 2020 roku w SOW – Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej Polsce zarejestrowano aż 107 tys. wniosków. W naszym województwie liczba wszystkich zarejestrowanych i roboczych wniosków wynosiła ponad 7,5 tysiąca. Wnioski wciąż napływają i ich liczba cały czas wzrasta.

Wspólnie z powiatami z całej Małopolski Oddział rekomenduje składanie wniosków dotyczących programów realizowanych ze środków PFRON przez Internet w SOW. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju, możliwość składania wniosków bez wychodzenia z domu jest bardzo ważna. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami.

Oddział Małopolski PFRON docenia wysiłek wszystkich powiatów włożony w realizację poszczególnych zadań ze szczególnym uwzględnieniem programu „Aktywny samorząd” oraz nowych zadań związanych z epidemią koronawirusa. Pracownicy Oddziału monitorują również sytuację epidemiologiczną w kraju, szczególnie w naszym województwie. Sytuacja dynamicznie się zmienia, obecnie obostrzenia są znoszone więc mamy nadzieję, że pozwoli to na jeszcze sprawniejszą realizację zadań programowych i co za tym idzie wzrost składanych wniosków przez Internet w systemie SOW. Oddział odpowiada na wiele pytań dotyczących SOW, prowadzi telefoniczne i mailowe konsultacje, obecnie planuje również szkolenia, które będą realizowane jak tylko będzie to możliwe.

Oddział Małopolski PFRON zachęca również do zapoznania się ze zmianami w systemie SOW: https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/jst/zmiany-w-systemie-sow/

E-usługi systemu SOW dostępne są również w najważniejszym serwisie Rzeczypospolitej Polskiej – GOV.PL. E-usługi realizowane za pośrednictwem System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON zostały opublikowane na witrynie GOV.PL, dzięki zawartemu w maju 2020 roku przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwo Cyfryzacji porozumieniu w sprawie udostępnienia przez Ministerstwo Cyfryzacji bezpiecznej platformy publikacji i edycji treści GOV.PL.

Zachęcamy do korzystania z możliwości składania wniosków bez wychodzenia z domu!

Ponadto, informujemy również o telefonicznych konsultacjach dotyczących Systemu Obsługi Wsparcia – SOW i programu „Aktywny samorząd”.
Do kontaktu zapraszamy wszystkie zainteresowane Osoby z Małopolski, które chcą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON i mają pytania dotyczące SOW.
Konsultacje telefoniczne odbędą się w najbliższy piętek – 5 czerwca 2020 roku, w godzinach od 9:00 do 14:00 pod numerem telefonu 12 31 21 416 swoje pytanie możesz również przesłać na adres krakow@pfron.org.pl z dopiskiem SOW w tytule.

https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/jst/aktualnosci/od-dzisiaj-e-uslugi-systemu-sow-dostepne-rowniez-w-najwazniejszym-serwisie-rzeczypospolitej-polskiej-gov.pl/index.html

 

Możesz również polubić…

Skip to content