„Rodzina 500 plus” – przygotuj się do złożenia wniosku!

Dlaczego warto przygotować się do złożenia wniosku do programu „Rodzina 500 plus”?

Program „Rodzina 500 plus” jest pierwszym, na tak szeroką skalę zakrojonym programem wsparcia rodzin. Pomoc w wysokości 500 złotych na dziecko może otrzymać większość ojców i matek. Przy tak dużej liczbie osób uprawnionych sprawna realizacja programu będzie poważnym wyzwaniem dla naszego Ośrodka. Nie wszystko jednak będzie zależeć od pracowników pomocy społecznej. Wiele zależeć będzie również od mieszkańców, którzy będą składać wnioski.

Jak przygotować się do złożenia wniosku?

Rozważ czy osobiste złożenie wniosku będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Wniosek będzie można złożyć za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet: za pomocą bankowości elektronicznejPUE ZUS, ePUAP portalu Empatia. Wybierając któryś z wymienionych sposobów na pewno unikniesz stania w kolejce.
Zobacz instrukcje zakładania kont i przekazania wniosku przez:
Portal Empatia; 
Platformę ePUAP; 
Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Jeśli planujesz osobiste złożenie wniosku, wówczas warto:

  1. Wydrukować uprzednio pobrany z internetu formularz wniosku lub też odpowiednio wcześnie odebrać go w Urzędzie Gminy lub Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zabierzowie,
  2. Zapoznać się z formularzem oraz dostępnymi wyjaśnieniami,
  3. Wypełnić w domu wniosek. W przypadku wątpliwości warto próbować je rozwiązać samodzielnie lub przy wsparciu pracowników Ośrodka (np. dzwoniąc na infolinię lub przesyłając e-mailem zapytanie). Takie działanie na pewno usprawni i przyspieszy składanie wniosku.
  4. Wybrać dogodny czas oraz miejsce złożenia wniosku. Wypłata świadczenie zasadniczo nie będzie uzależniona od kolejności składania wniosków. Stąd warto rozważyć czy złożenie dokumentów w pierwszych dniach kwietnia będzie dobrym rozwiązaniem. Wydaje się, że to właśnie wtedy – pomimo kilku miejsc, w których można składać wnioski – mogą być kolejki.

Czegoś nie wiesz, masz wątpliwości? Zadzwoń! Zapytaj!

Infolinia: 12 285 19 16 (czynna w godzinach pracy Ośrodka) 

500+_infolinia

Twoje wcześniejsze przygotowanie usprawni i przyspieszy wypłatę świadczenia! 

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. 1 kwietnia 2016

    […] Źródło: „Rodzina 500 plus” – przygotuj się do złożenia wniosku! – Gminny Ośrodek Pomocy Społecz… […]

  2. 4 kwietnia 2016

    […] dużej ilości informacji dotyczących sposobu wypełniania wniosku o świadczenie wychowawcze (infolinia, instrukcje, scenariusze wypełniania wniosków, instrukcje do wniosków on-line) większość […]

Skip to content