Spotkanie integracyjne w Rzasce

W dniu 5 lipca 2021 roku uczestnicy Ośrodka Wsparcia – klubu samopomocy dla osób starszych w Rząsce pod kierunkiem s. Krzysztofy Babraj zorganizowali spotkanie integracyjne dla Seniorów oraz sympatyków Ośrodka. W spotkaniu uczestniczyła Wójt Gminy Zabierzów p. Elżbieta Burtan oraz trzech radnych gminy Zabierzów p. Wojciech Stępień, p. Tadeusz Brzuchacz, p. Paweł Kołodziejczyk. Na zaproszenie Seniorów odpowiedział p. Andrzej Korzycki Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów z Zabierzowa oraz 8 osób z klubu Senior+ z Zabierzowa i kilka osób z Klubu Seniora z Rząski. Obecny był też ksiądz Proboszcz Wojciech Szeląg z Rzaski i przełożone Zgromadzenia Sióstr Albertynek Prowincja Krakowska; s. Prow. Kamila Laskowska i s. P. Emanuela Karnafel.

Seniorzy przygotowali na te okazję spektakl, pt.; „Siądziemy z Bogiem na ławce…” w reżyserii p. Maciej Ferlak i p. Marian Bodziony, opracowanie muzyczne p. Rafał i Anna Kokot. Spektakl dotyczył współczesnych problemów człowieka związanych z brakiem świadomego przeżywanie swojego człowieczeństwa, a co za tym idzie brakiem radości, satysfakcji i poczucia sensu życia. Całość została wpleciona w dobrze nam znaną z codziennych relacji, imprezę imieninową jednego z Uczestników. Seniorzy w ramach wręczania prezentu imieninowego mieli okazję zaprezentować swoje prace wykonanie na zajęciach.

Po spektaklu, który został bardzo ciepło przyjęty przez obecnych i nagrodzony gromkimi brawami, wszyscy obecni zostali zaproszeni na skromny poczęstunek w altanie na terenie domu zakonnego w Rzasce.

Możesz również polubić…

Skip to content