SZKOŁA DLA RODZICÓW W RUDAWIE

szkoła dla rodzicówSzkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi.

Jeśli chcieliby Państwo poprawić swoje kontakty z dzieckiem, dowiedzieć się jak z nim rozmawiać, radzić sobie z jego emocjami, pomóc mu zbudować mocne poczucie wartości, jak korygować jego niepożądane zachowania, to Szkoła dla Rodziców jest właśnie dla Was! Podczas bezpłatnych zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanego psychologa i pedagoga, znajdą Państwo odpowiedzi na powyższe pytania.
Zajęcia mają charakter edukacyjny i są treningiem komunikacji utrzymanym w nurcie porozumienia bez przemocy. Przeznaczone dla wszystkich rodziców, nauczycieli i opiekunów, dla których wartością jest budowanie relacji z dzieckiem, pogłębianie trwałej więzi, która posłuży dobremu porozumiewaniu się przez całe życie. Uzyskane umiejętności wpływają na poprawienie relacji z innymi nie tylko w rodzinie i szkole, pozwalają zadbać o własne potrzeby i czerpać satysfakcję z kontaktu z ludźmi.

Tematy spotkań:
• Relacja – jak budować i pogłębiać dobrą relację z dzieckiem
• Uczucia – jak akceptować i radzić sobie z trudnymi emocjami
• Współpraca – jak skłonić dzieci do wspólnych działań
• Dyscyplina – jak korygować niepożądane zachowania bez przemocy
• Samodzielność i odpowiedzialność- jak kierować a nie wyręczać
• Poczucie wartości dziecka – jak budować i rozwijać pozytywny obraz siebie i adekwatną samoocenę
• Co robić gdy dzieci się biją? – jak gasić pożary
• Kto się lubi, ten się czubi – jak pomóc rodzeństwu być za pan brat

Zajęcia odbędą się w formie 10-ciospotkaniowego cyklu. Spotykać się będziemy od października, raz w tygodniu na 3 godzinnym warsztacie – dzień i godziny zajęć ustalimy z zainteresowanymi uczestnictwem.

Prowadząca: Anna Kucharska-Zygmunt – jestem psychologiem i pedagogiem. Pracuję warsztatowo z rodzicami, nauczycielami, młodzieżą i dziećmi, zachęcając wszystkie te grupy do doskonalenia się w komunikacji tworzącej więzi i wzmacniających wzajemne relacje. Jako mama czwórki dzieci staram się teorię praktykować codziennie, we własnym domu.

ZAPISY I PYTANIA POD NUMEREM TELEFONU: 791 550 667.


Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 9 września 2016

    […] Źródło: SZKOŁA DLA RODZICÓW W RUDAWIE – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie […]

Skip to content