Warsztaty edukacyjne dla rodziców

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty na podstawie programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.
Jeśli chcieliby Państwo poprawić swoje kontakty z dzieckiem, dowiedzieć się jak z nim rozmawiać, radzić sobie z jego emocjami, pomóc mu zbudować mocne poczucie wartości, jak korygować jego niepożądane zachowania, to Szkoła dla Rodziców jest właśnie dla Was! Podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanego psychologa i pedagoga, znajdą Państwo odpowiedzi na powyższe pytania. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich rodziców, nauczycieli i opiekunów, dla których wartością jest budowanie relacji z dzieckiem, pogłębianie trwałej więzi, która posłuży dobremu porozumiewaniu się przez całe życie. Uzyskane umiejętności wpłyną na poprawienie relacji z innymi nie tylko w rodzinie i szkole, pozwalają zadbać o własne potrzeby i czerpać satysfakcję z kontaktu z ludźmi.

Tematy spotkań:
• Relacja – jak budować i pogłębiać dobrą relację z dzieckiem
• Uczucia – jak akceptować i radzić sobie z trudnymi emocjami
• Współpraca – jak skłonić dzieci do wspólnych działań
• Dyscyplina – jak korygować niepożądane zachowania bez przemocy
• Samodzielność i odpowiedzialność- jak kierować a nie wyręczać
• Poczucie wartości dziecka – jak budować i rozwijać pozytywny obraz siebie i adekwatną samoocenę
• Co robić gdy dzieci się biją? – jak gasić pożary
• Kto się lubi, ten się czubi – jak pomóc rodzeństwu być za pan brat

Zajęcia odbędą się w formie 10-ciospotkaniowego cyklu. Planowane rozpoczęcie zajęć: II połowa września/początek października

Prowadząca: Anna Kucharska-Zygmunt jest psychologiem i pedagogiem. Pracuje warsztatowo z rodzicami, nauczycielami, młodzieżą i dziećmi, zachęcając wszystkie te grupy do doskonalenia się w komunikacji tworzącej więzi i wzmacniających wzajemne relacje. Jako mama czwórki dzieci stara się teorię praktykować codziennie, we własnym domu.
ZAPISY I PYTANIA POD NUMEREM TELEFONU: 791 550 667.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 23 sierpnia 2017

    […] Źródło: Warsztaty edukacyjne dla rodziców – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie […]

Skip to content