Wspieraj seniora

W związku z nowymi ograniczeniami związanymi z COVID-19, które dotyczą także seniorów, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie realizuje program „Wspieraj seniora”.

Wspólne działania polegają na robieniu zakupów lub innej niezbędnej pomocy dla osób  starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Pomoc udzielana jest osobom, które nie są objęte kwarantanną, a ze względu na wiek czy też ograniczoną sprawność są w grupie szczególnego ryzyka. Osoby chętne do współpracy proszone są  o zarejestrowanie swojej oferty w bazie wolontariuszy https://wspierajseniora.pl/Dla-wolontariusza/ . Po zarejestrowaniu prosimy oczekiwać na kontakt telefoniczny z GOPS.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej program „Wspieraj seniora” koordynuje:
Jadwiga Kalemba
tel. 696 836 747
e-mail: j.kalemba@zabierzow.org.pl

Ponadto informujemy, iż uruchomiony został numer infolinii 22 505 11 11, pod którym można zgłaszać potrzeby osób 70+. Bardzo prosimy o rozsądne zgłaszanie potrzeb. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w pierwszej kolejności wsparcia powinna udzielać najbliższa rodzina. Instytucje pomocowe działają dopiero wtedy gdy nie ma najbliższej rodziny lub z uzasadnionych powodów (kwarantanna, izolacja domowa) pomoc nie jest możliwa.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

Skip to content