Zajęcia zrealizowane w placówce PWD Nasz Klub – Nasze Podwórko w marcu 2018

W marcu w Naszym KLUBIE odbyły się warsztaty umiejętności społecznych na których uczestnicy zajmowali się przestrzenią osobistą, zarówno w aspekcie fizycznym jak i psychicznym. Uczyli się stawiania granic ale również zastanawiali się nad tym czy i kiedy łamane są czyjeś granice. Kolejnym poruszanym tematem były zasady. Dzieci i młodzież zastanawiali się czy są one potrzebne i gdzie, a także czy dałoby się żyć bez żadnych zasad, w czym pomagają i kto je ustala.

Bardzo ważnym tematem w marcu była współpraca. Kto, z kim i dlaczego powinien współpracować, a kto tylko może. Czy są sytuacje gdzie musimy podjąć współpracę. Rozmowa o współpracy pozwoliła poprawić umiejętność pracy w zespole. Pracując w grupach uczestnicy badali czy współpraca jest łatwa i od czego zależy.

Odbyło się wiele zajęć kreatywnych i plastycznych – przez dzieciaki tworzone były kompozycje z rozpuszczonych kredek świecowych, szyli Wielkanocne kurki, malowali na drewnie, tworzyli ozdoby Wielkanocne – jajka ze sznurka, baranki z wełny i drewnianych spinaczy. Siali również rzeżuchę, którą później wykorzystywali do przygotowywanych własnoręcznie kanapek. Podczas zajęć kulinarnych powstały naleśniki, wiosenne kanapki, pizza i Wielkanocne mazurki.Pogoda pozwoliła na spacery – zwiedzenie bunkrów powojennych, szukanie wiosny, w lesie. Jak zwykle nie mogło zabraknąć zajęć chemicznych – Chemia jest super. Podczas nich założyliśmy hodowlę kryształów.

 

Możesz również polubić…

Skip to content