Zajęcia zrealizowane w placówce PWD Nasz Klub – Nasze Podwórko w maju 2018

Miesiąc maj w Placówce Wsparcia Dziennego  „Nasz Klub” zdecydowanie można określić miesiącem artystycznym. Uczestnicy przygotowywali się do udziału w 18. Paradzie Smoków. Smok, którego stworzyli nazwany został Mijoszi. Powstawał on stopniowo, umożliwiając  nabywanie przez dzieci nowych umiejętności plastycznych. Aby utworzyć smoka dzieci uczestniczyły w warsztatach robienia lampionów, pracowały z wikliną i półpergaminem. Ogon smoka powstał z bibuły, a do ozdoby niektórych jego elementów użyte zostały stare płyt CD. Ważnym elementem przygotowań były warsztaty ruchowo – taneczne gdzie uczestnicy uczyli się jak ze smokiem się poruszać.

W przyklubowym ogrodzie dzieci dbają o posadzone przez siebie rośliny takie jak truskawki, ogórki, fasolę i pomidory. W maju nie zabrakło zajęć kulinarnych, podczas których uczestnicy przygotowywali kolorowe koktajle – truskawkowe, bananowe, czekoladowe. Zabawom na świeżym  powietrzu towarzyszyła wyjątkowo lubiona przez dzieci Chusta Klanzy, przy pomocy której uczestnicy brali udział w zabawach: rekin, młynek, maszyna powiększająca. Nie zabrakło gier planszowych. Odbyły się również kolejne z cyklu spotkań pod nazwą Chemia jest Super!!.

W maju dzieci i młodzież byli w kinie. Starsze dzieciaki oglądały film pt. Superbohaterowie a najmłodsi bajkę Piotruś Królik.

Możesz również polubić…

Skip to content