Szkoła dla rodziców – bezpłatne warsztaty w Zabierzowie

„Szkoła dla rodziców i wychowawców” to cykl 10 spotkań warsztatowych przeznaczony dla rodziców, dziadków, osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.Warsztaty opracowane zostały na podstawie programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” i innych źródeł.Zawartość tematyczna kursu:·
👉 Relacja – jak budować i pogłębiać dobrą relację z dzieckiem.
👉 Uczucia – jak akceptować i radzić sobie z trudnymi emocjami.
👉 Współpraca – jak skłonić dzieci do wspólnych działań.
👉 Dyscyplina – jak korygować niepożądane zachowania bez przemocy.
👉 Samodzielność i odpowiedzialność – jak kierować, a nie wyręczać.
👉 Poczucie wartości dziecka – jak budować i rozwijać pozytywny obraz siebie i adekwatna samoocenę.
👉 Co robić, gdy dzieci się biją? – jak gasić pożary.
👉 Kto się lubi, ten się czubi – jak pomóc rodzeństwu być za pan brat.Dla uczestników kursu przygotowaliśmy certyfikaty ukończenia warsztatów.

Zajęcia prowadzi: Anna Kucharska-Zygmunt, psycholog i pedagog pracująca w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zabierzowie. Prowadzi zajęcia warsztatowe z rodzicami, nauczycielami, młodzieżą i dziećmi, zachęcając wszystkie te grupy do doskonalenia się w komunikacji tworzącej więzi i wzmacniających wzajemne relacje. Jako mama czwórki dzieci stara się teorię praktykować codziennie, we własnym domu.

Spotkania odbywać się będą we wtorki w godzinach 17:30-20:30 w Zabierzowie w sali GOPS przy ul. Kolejowej 11 (I piętro). Startujemy 26.09.2023 r.

Projekt „W rodzinie siła!” realizowany przez Stowarzyszenie „Latarnia” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zarezerwuj miejsce

Możesz również polubić…

Skip to content