Szkoła dla rodziców – bezpłatne warsztaty w Zabierzowie

„Szkoła dla rodziców i wychowawców” to cykl 10 spotkań warsztatowych przeznaczony dla rodziców, dziadków, osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.Warsztaty opracowane zostały na podstawie programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” i innych źródeł.Zawartość tematyczna kursu:·
👉 Relacja – jak budować i pogłębiać dobrą relację z dzieckiem.
👉 Uczucia – jak akceptować i radzić sobie z trudnymi emocjami.
👉 Współpraca – jak skłonić dzieci do wspólnych działań.
👉 Dyscyplina – jak korygować niepożądane zachowania bez przemocy.
👉 Samodzielność i odpowiedzialność – jak kierować, a nie wyręczać.
👉 Poczucie wartości dziecka – jak budować i rozwijać pozytywny obraz siebie i adekwatna samoocenę.
👉 Co robić, gdy dzieci się biją? – jak gasić pożary.
👉 Kto się lubi, ten się czubi – jak pomóc rodzeństwu być za pan brat.Dla uczestników kursu przygotowaliśmy certyfikaty ukończenia warsztatów.

Zajęcia prowadzi: Anna Kucharska-Zygmunt, psycholog i pedagog pracująca w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zabierzowie. Prowadzi zajęcia warsztatowe z rodzicami, nauczycielami, młodzieżą i dziećmi, zachęcając wszystkie te grupy do doskonalenia się w komunikacji tworzącej więzi i wzmacniających wzajemne relacje. Jako mama czwórki dzieci stara się teorię praktykować codziennie, we własnym domu.

Spotkania odbywać się będą we wtorki w godzinach 17:30-20:30 w Zabierzowie w sali GOPS przy ul. Kolejowej 11 (I piętro). Startujemy 20.09.2022 r. r.
W razie powrotu pandemii i niemożności spotkań, warsztaty będą się odbywały on-line, choć wierzymy, że do tego nie dojdzie 🙂

Projekt „W rodzinie siła!” realizowany przez Stowarzyszenie „Latarnia” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zarezerwuj miejsce

Możesz również polubić…

Skip to content