Apel o pomoc na rehabilitację dla Maćka, mieszkańca Zabierzowa

Maciek ma 19 lat, jest uczniem 3 klasy Zespołu Szkół Mechanicznych w Krakowie, gdzie poszedł z zamiłowania do samochodów. Niestety miłość do motoryzacji przybrała tragiczny skutek. W grudniu 2016 r.  Maciek uległ ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu i doznał rozległych obrażeń czaszkowo-mózgowych, masywnego obrzęku mózgu, pnia mózgu, a następnie jego uszkodzenia. Na skutek tych obrażeń  chłopak ma lewostronny niedowład. Jest w stanie wegetatywnym, nie mówi, nie siedzi, nie chodzi, nie trzyma nawet samodzielnie głowy, karmiony jest przez sondę żołądkową. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. A jednak Maciek walczy…

Marzeniem rodziny jest, by ten pełen życia i radości chłopak do nich powrócił.  Jednak by to mogło mieć miejsce Maciek musi odbyć bardzo intensywną i wielomiesięczną rehabilitację, która niestety jest bardzo kosztowna. Chłopak wymaga bowiem 24-godzinnej opieki. Ośrodek rehabilitacyjny, który daje jakiekolwiek szanse na polepszenie jego sytuacji, jest prywatny. Miesięczny koszt pobytu to ponad 20 000 zł. Aby pobyt w nim był możliwy, potrzebna jest pomoc finansowa.

Zwracamy się zatem z prośbą, do każdego, któremu los Maćka nie jest obojętny, o wsparcie. Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku na rehabilitację Maćka mogą to uczynić wpisując w zeznaniu podatkowym dane Fundacji VOTUM tj. KRS: 0000272272.

Fundacja utworzyła specjalne konto, na które można wpłacać darowizny – koniecznie z dopiskiem: Maciej Koziatek.

Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca!

W sprawie pomocy prosimy o kontakt z mamą Macieja – p.Urszulą Koziatek: tel. 602 488 043.

Możesz również polubić…

Skip to content