Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej

W nawiązaniu do informacji z dnia 8 czerwca br. przypominamy, że aplikacja mKDR została zamknięta z końcem czerwca 2021 r.

Osobom, którym przyznano prawo do Karty Dużej Rodziny (KDR) i posiadają ważny polski dowód osobisty w przypadku dorosłej osoby oraz posiadają mLegitymację szkolną w przypadku dziecka mogą od 9 czerwca 2021 r. wyświetlać Kartę Dużej Rodziny w bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Aplikację można pobrać z Google Play lub App Store. Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać w niej również Karty pozostałych członków rodziny. Aplikacja mObywatel pozwala na przekierowanie użytkowników na portal Emp@tia, gdzie znajduje się mapa partnerów KDR wraz z lokalizacjami i opisem zniżek.

Członkowie rodzin wielodzietnych niezmiennie mogą korzystać z tradycyjnych (plastikowych) KDR. Szczegółowe informacje na temat KDR w aplikacji Obywatel znajdują się na stronie MRiPS https://www.gov.pl/web/rodzina/aplikacja-mkdr.

W związku z brakiem dostępu w KDR w aplikacji mObywatel do zakładki „Moi bliscy” informujemy, że aby była możliwa wizualizacja kart pozostałych członków rodziny, np. aby rodzice mogli w aplikacji wyświetlać karty dzieci, konieczne jest dodanie informacji nt. wizualizacji kart dla danego członka rodziny w systemie SIKDR. Procedura jest identyczna jak przy zamkniętej aplikacji mKDR. Umożliwienie wyświetlania kart w zakładce „Moi bliscy” następuje w drodze wniosku (obecnie w części III wniosku lub poprzez złożenie załącznika ZKDR-04).

Wniosek należy złożyć siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie, ul. Cmentarna 2.

Możesz również polubić…

Skip to content